Türk Telekom Abone Sayıları (Mobil-Sabit Ses-Genişbant-Tivibu) 2017 3.Çeyrek

Türk Telekom 2017 yılında abone sayısını özellikle Genişbant İnternet ve Mobil alanında arttırdı.2016 yılına göre hem yaptığı yatırımda hacmi büyüttü,hem de elde ettiği gelirde artış kaydetti.Peki Türkiye’nin İletişim sektörünün lideri Türk Telekom’un abone sayıları nedir? 2017 yılı 3. Çeyrek (9 aylık sonuçlara göre Ekim 2017 itibariyle)sonuçlarına göre şirket tarafından açıklanan müşteri sayılarını mobil,sabit erişim,Tivibu ve Genişbant İnternet abone sayılarının son halini tüm detaylarıyla sitemizde bulabilirsiniz.
Türk Telekom Abone Sayıları 2017 3. Çeyrek Sonuçlarına Göre Ne Oldu?

Türkiye’nin en köklü iletişim şirketi olan Türk Telekom Osmanlı döneminde kurulmuştur.

24 Nisan 1995 tarihinde PTT’den ayrılarak bireysel olarak Türk Telekom adı altında hizmetlerine devam etti. O günden bu yana PSTN (Sabit telefon) abone sayısı oldukça fazla erimiş olsa da 2005 tarihindeki özelleştirme sonrası teknolojik bakış açısını uluslararası bir vizyona taşımış ve Evde internet,Tivibu ve Mobil tarafına ağırlık vererek Sabit Telefon’daki abone kaybını buralardan arttırmayı başarabilmiştir.

Türk Telekom 2017 yılı 9 aylık sonuçlarını Ekim ayının 3. haftasında açıkladı.Açıklanan en güncel sonuçlara göre Ekim 2017 itibariyle toplam 40.5 Milyon aboneye ulaşmıştır.Şimdi bu 40.5 milyonluk abonenin hangi hizmetlerde ne kadarlık bir dağılıma sahip olduğuna bakalım.

Türk Telekom Mobil müşterisi 19,2 Milyon,Geniş bant abone sayısı ise 9,4 Milyona ulaşmıştır.19,2 Milyonluk GSM müşterisi ile Turkcell ve Vodafone’dan sonra 3. sırada yer almakta,ancak en hızlı abone sayısını arttıran GSM operatörü olduğunu da belirtmiş olalım.9,4 Milyonluk geniş bant abone sayısı ile Türkiye’nin lider İnternet Servis Sağlayıcısı olduğunu da ifade edelim.

Türk Telekom Sabit Erişim Hattı müşterisi ise 13,4 Milyonluk bir abone kitlesine ulaşmıştır.Sabit Erişim Hattı abone kitlesinde de Ülkemizin lider şirketidir.

Ülkemiz sınırlarında ise,hava alanları,otogarlar,cafeler,AVM’ler gibi topluluğun olduğu noktalarda WİFİ Hotspot sayısı 5000’i geçmiş durumdadır.

2,5 Milyon Tivibu abonesi ile yine İPTV’de Türkiye’nin lider şirketidir.

Ülkemiz sınırlarında 246.000 km’lik fiber alt yapı ağına sahip olup yine hem bakır da hem fiberde en büyük alt yapı sağlayıcısı Türk Telekom’dur.

Ve son olarak da en güncel verilerle 2017 Ekim itibariyle Türk Telekom’un 81 ildeki toplam çalışan sayısı ise 33.095’tir.

 
 

 

Türk Telekom Tivibulu Hepsi Dahil Paketi,TTNET İnternet Kampanyaları 2017,TTNET arıza,Avea Faturasız Paketler,Avea Faturalı Tarifeler,Avea Fatura Ödeme,Türk Telekom Sabit Telefon Fatura Ödeme,TTNET Fatura Ödeme ,Telefon Arıza ,Tivibu Paketleri ,Türk Telekom Taksitli Lenovo ideapad Notebook,Selfy Evde İnternet Kampanyası,Selfy Turuncu Tarifeler ,Türk Telekom Dört Mevsim Kampanyası ,İndirimin Kralı Kampanyası Türk Telekom,Turkcell için Turkcell Faturasız Paketler,Turkcell Faturalı Paketler,Turkcell Numaranın Son Dört Hanesini Değiştirme,Turkcell Fatura Ödeme,Superonline Fatura Ödeme,Superonline Yalın İnternet,Superonline Arıza,Superonline Muhteşem 3lü Kampanyası Vodafone için Vodafone Fatura Ödeme,Vodafone Faturasız Tarifeler,Vodafone Yalın İnternet,Vodafone Numaranın Son Dört Hanesini Değiştirme  ilginizi çeken başlıklara tıklayın.

2 thoughts on “Türk Telekom Abone Sayıları (Mobil-Sabit Ses-Genişbant-Tivibu) 2017 3.Çeyrek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir