Ttnet Kota Sorgulama – Akıllı Çubuk Uygulaması

Milyonlarca aboneye ulaşan TTNET,neredeyse bütün hizmetlerini ofise bayiye gitmeden ev veya iş yerinin internet’i üzerinden müşterilerine sunuyor.Bunlardan en önemlilerinden biri de AKN sorgulama yani adil kullanım kotası sorgulama işlemi. Yani önceleri 50 GB olan sonraları da 75 GB’a çıkarılan aylık download kotasını aşıp aşmadığınızı sağlayan çok önemli bir hizmet.Malumunuz ,AKN barajını aşan bir kullanıcının hızı 35 Mbit’de olsa alt yapısında hiç bir sorun olmasa da yine de hızı otomatik olarak 3Mbit seviyesine çekiliyor.Bu da kullanıcıların hiç hoşuna gitmeyen bir durum aslında.

Peki Ttnet kota sorgulama nasıl yapılır , Adil kullanım kotası sorgulama işlemi nasıl yapılır,Adil kullanım kotasını etkileyen faktörler nelerdir,Akıllı çubuk uygulaması nasıl yüklenir,nasıl çalıştırılır? Bu soruların ve aklınıza gelen diğer soruların cevabı altta.Ttnet kota sorgulama ,Adil kullanım kotası sorgulama işlemi nasıl yapılır,Ttnet akıllı çubuk uygulaması nasıl yüklenir? Adil kullanım kotasını neler etkiler?

Öncelikle bu sorulardan “Adil kullanım kotasını neler etkiler?” sorusuna öncelik verelim.Adil kullanım kotasını ,kısaltılmış haliyle AKN’yi bir çok sebep etkiler,bunların başında video içerikleri izlemek(film,youtube,diğer sosyal video içerikleri izlemek vs. tüm videolar) ,oyun oynamak,sürekli büyük dosyalar indirmek,internet üzerinden TV izlemek,büyük programlar indirmek gibi nedenler sıralanabilir.

Peki AKN sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Bunun için öncelikle Ttnet’in sağlamış olduğu akıllı çubuk uygulamasını bilgisayarımıza indirmemiz ve yüklememiz gerekmektedir.Öncelikle buraya tıklayın,ardından alttaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Burada turuncu ok ile gösterdiğimiz kısma yani “TTNET Akıllı Çubuk‘u ücretsiz indirmek için buraya tıklayınız!” yazısının bulunduğu sekmeye tıklayın.Ardından tarayıcınızın alt tarafına şu şekilde bir zip dosyası inecektir.

Bu dosyayı açın içindeki .exe uzantılı programı çalıştırın.Kullanım şartlarını kabul edin ve yükle sekmesine tıklayın.Ardından kurulum için biraz süre geçecek ve Türk Telekom Akıllı Çubuk uygulaması yüklenecektir.

Artık akıllı çubuk yüklendi.Her defasında kurulum gerçekleştirmeyeceksiniz,sadece bir kerelik kurulum sayesinde modeminizi tanıyacak ve otomatik açılacaktır.Ancak içerisine girebilmek için Türk Telekom Online İşlemler sayfasına girerken kullandığınız email adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenecektir.

Eğer üyeliğiniz yoksa üye ol sekmesinden de rahatlıkla üye olabilirsiniz.Giriş işlemlerinizi başarıyla gerçekleştirdikten sonra alttaki ekranla karşılaşacaksınız.

Ttnet kota sorgulama,adil kullanım kotası sorgulama ,adil kullanım kotası öğrenme işlemi bu kadar basit.

Bundan sonra her programı çalıştırdığınızda veya isteğinize göre otomatik başladığında kotanızı anlık olarak öğrenebilecek,habersiz hız sınırlamalarından korunmuş olacaksınız.Bu arada belirtmeden geçmeyelim,üstteki sekmelerden de fatura bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.Daha öncesinde Ttnet fatura sorgulama ödeme başlıklı yazımızda bu konuya da değinmiştik,dilerseniz bu sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.Ayrıca Ttnet arıza nasıl verilir başlıklı yazımızı da tavsiye ederiz.
One thought on “Ttnet Kota Sorgulama – Akıllı Çubuk Uygulaması

  1. ttnet kota sorgulamak için akıllı çubuk uygulamasını kurmak zorundamıyım yahu,bir türlü kuramadım ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir