Ttnet Hız Arttırma

Siz de milyonlarca müşteriye geniş bant hizmeti sağlayan Ttnet müşterisiyseniz ve aldığınız İnternet hızı artık size yetmiyorsa,izlediğiniz filmlerde sürekli takılmalar oluyorsa,bir şey indireceğiniz zaman sabır testine muhatap oluyorsanız,bunun 2 nedeni vardır. 1.Ya yattınız arızalıdır 2.Ya da aldığınız Ttnet paketi istediğiniz hıza yetmiyordur.

Aslında bunlardan ilkinden emin olmanızı tavsiye ederim.Bunun için daha öncesinde şu yazımızda “Ttnet arıza kaydı nasıl verilir ?” bahsetmiştik.Eğer hattınız arızalıysa arıza kaydı bırakmalısınız.Bir diğer neden ise Türk Telekom bayisi veya ofislerinde müşteri temsilcisinden İnternet aboneliği kaydı yaptırırken sözleşmenizde olan hız profilinden bahsediyorum.

Örnek veriyorum 4 Mbit’e kadar paketiniz varsa ve siz 6-7 Mbit’lik bir hız istiyorsanız bu paketin bir üstü 8Mbit hız almalısınız.Eğer 8Mbit’lik bir paketiniz var ve siz 15-16 Mbit’lik bir hız istiyorsanız paketinizi 16 Mbit’lik pakete eğer daha da üstünü istiyorsanız 24 Mbit’e kadar,35 Mbit’e kadar diye belirtilen paketlere geçmeniz gerekecektir,ancak şunu da belirtmekte fayda var;eğer evinizin veya iş yerinizin alt yapısı bu hız profillerini kaldırmayacaksa Türk Telekom ofisine gidip yetkili birilerinden adresinizin bulunduğu yere alt yapı gelip gelmeyeceğini öğrenmelisiniz.Buraya kadar tamamsak şu Ttnet paketi nasıl yükseltilir,İnternet hızı nasıl arttırılır diyorsanız detayları belirtelim. 

Ttnet Hız Arttırma – Ttnet Paket Değişikliği nasıl yapılır?

Aslında bu işlemleri rahatlıkla bir Türk Telekom bayisinden veya ofisinden yapabilirsiniz.Ama hiç zahmet etmenize gerek yok,çağrı merkezini arayarak hızlı bir şekilde arttırabilir yeni internet hızınızın keyfini hemen sürebilirsiniz.

TTNET çağrı merkezi numarası 444 0 375’tir.Hemen cep telefonunuzla veya sabit telefonunuzdan numarayı çevirin ve arama tuşuna basın.Ardından sizden internet hizmet numaranızı isteyecektir.

Eğer internet hizmet numaranızı bilmiyorsanız dert etmeyin,daha öncesinde “Ttnet hizmet no öğrenme” başlıklı yazımızı paylaşmıştık.Buradan internet hizmet numaranızı öğrenin ve 10 haneli ttnet hizmet numaranızı tuşlayın.Sonrasında sizden girdiğiniz numaranın doğruluğunu isteyecektir.Eğer doğru ise bekleyin ve telesekreterin belirttiği gibi İnternet kampanyaları menüsü için ” 6 ” ‘yı tuşlayın.Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra önce mevcut paketinizi doğrulayın ve ardından üst pakete geçmek istediğinizi belirtin , zaten müşteri temsilcisi hattınız desteklemiyorsa size bildirecektir.Eğer hattınız yeni paketinizi destekliyorsa ne ala,şimdi internet keyfi :)Eğer ilginizi çekecekse bu yazımızdan sonra zahmetsizce Ttnet fatura sorgulama ve borç ödeme başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.
2 thoughts on “Ttnet Hız Arttırma

  1. ttnet hız arttırmak için müşteri hizmetlerini aradım ama pek verimli olmadı yahu,hızımı 4 mbden 8 mbye çıkardılar sözde ama hızım 5 mbyi geçmedi

  2. bende ttnet hız arttırma yı online olarak yapabileceğimizi düşünüyordum,demekki ttnet çağrı merkezinin aranması gerekliymiş teşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir