Avea,Türk Telekom Mobil Otomatik Fatura Ödeme Talimatı verme ve Otomatik fatura ödeme iptali nasıl yapılır?

Tüm Gsm servislerinde de olduğu gibi Avea yeni adıyla Türk Telekom Mobil’de de otomatik fatura ödeme talimatı özelliği var.Bu özelliği kullanmayanlar sürekli ya bireysel olarak Avea,Türk Telekom bayilerine gitmek zorunda kalıyorlar ya da manuel olarak bireysel bankacılık üzerinden her ay faturalarını yatırıyorlar.Bu arada daha öncesinde Avea fatura sorgulama ve Avea borç ödeme başlıklı yazılarımızı paylaşmıştık nasıl yapıldıklarına dair detaylı yazılardı,başlıklara tıklayarak girebilirsiniz.Ancak sürekli sürekli bu işlemleri fiziksel veya manuel yapmak yerine sizlere Avea otomatik fatura ödeme talimatı vermek çok daha zahmetsiz ve zaman tasarrufu sağlayan bir yöntem olduğu için tavsiyemizdir.Peki Türk Telekom Mobil otomatik fatura ödeme talimatı veya eski adıyla Avea otomatik fatura ödeme talimatı nasıl verilir? 

Türk Telekom Mobil otomatik fatura ödeme talimatı,Avea otomatik fatura ödeme talimatı nasıl verilir?

Öncelikle Avea’nın online işlemler sayfasına girmemiz gerekmekte.Bunun için buraya tıklayın.Ardından alttaki gibi bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Üstteki kutucuğa başında 0 olmadan cep telefonu numaranızı yazıp ,cep telefonunuzun arama kısmından *952# tuşlayıp arama yapın.Sonrasında gelen 6 hanelin şifreyi alttaki kutucuğa yazıp giriş ekmesine tıklayın.Sonrasında kendi Avea online işlemler sayfanıza yönlendirileceksiniz.

Sonrasında üstteki kutucukta gösterdiğimiz kısma tıklayın,alt tarafta combobox açılacak ve oradan Otomatik Fatura Ödeme Talimatı sekmesine tıklayın.Sonrasında alttaki gibi hangi kredi kartınızdan otomatik faturanın çekilmesini istiyorsanız o kartınızın bilgilerini gireceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

 

Üstteki kutucuklara kredi kartınızın bilgilerini girip gönder sekmesine tıklamanız yeterli.Artık Avea faturalarınızı dert etmenize gerek kalmadı,her zaman son ödeme günü hangi gün ise otomatik olarak kredi kartınızdan çekilecektir.

Peki Avea Otomatik Fatura Ödeme Talimatı İptal işlemi nasıl yapılır ?

Olur ya kartınızın bulunduğu banka ile ilişiğinizi keseceksiniz ve üzerinde otomatik fatura ödeme talimatı olduğu için geri durabilirsiniz.Hiç dert etmenize gerek yok.Türk Telekom Mobil Otomatik fatura ödeme talimatı iptali ,Avea Otomatik fatura ödeme talimatı iptali için ister bankanızı arayıp kredi kartınız üzerindeki otomatik ödemeyi anında iptal edebilir ister de bireysel bankacılık hesabınıza internet üzerinden girip anında otomatik fatura ödeme iptal işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Avea güncel fatura öğrenme,Avea kalan sms öğrenme,Avea kalan süre öğrenme işlemleri için başlıklara tıklayın.
One thought on “Avea,Türk Telekom Mobil Otomatik Fatura Ödeme Talimatı verme ve Otomatik fatura ödeme iptali nasıl yapılır?

  1. avea mobil ödeme talimatı verme işlemi herkes tarafından biliniyor ama ben aylardır avea mobil ödeme talimatı iptal etme işlemini arıyordum sadece sayfanızda buldum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir